XXI wiek przyniósł ze sobą wiele zmian zarówno kulturalnych jak i obyczajowych, które miały zasadnicze przełożenie na codzienność każdego człowieka oraz wykształcenie się nowych schematów postępowania. Prezencja stała się jednym z zasadniczych wartości oraz obiektów pożądania dla milionów ludzi na całym świecie.

W świadomości szerokich rzeszy ukształtowało się przekonanie, że wyglądać dobrze znaczy czuć się dobrze. Przywiązywania dużej wagi do wyglądu oraz tego, w jaki sposób wpływa on na interakcję z innymi ludźmi spowodowało znaczny rozwój w wielu branżach. Stomatologia nie pozostała obojętna na rosnące zapotrzebowanie klientów na całym świecie, opracowując liczne usługi korekcyjne mające za zadanie nadanie określonej prezencji ich uzębieniu.

oo

W celu redukcji pewnych niedoskonałości coraz więcej klientów stosuje tak zwane licówki. Licówki są to stomatologiczne uzupełnienie protetyczne stanowiące cienką płytkę ceramiczną, która pokrywa przednie powierzchnie zębów. Licówki stosuje się przeważnie w celu ujednolicenia wyglądu szkliwa. Jeśli klient ma przebarwienia wynikające z takich czynników jak spożywanie dużej ilości kawy, palenia papierosów, przebytych licznych chorób w okresie dziecięcym to może z względów estetycznych poddać się zabiegowi licowania, który skutecznie wyrówna zmiany tonalne w kolorze między poszczególnymi zębami. Licówki są wyjątkowo popularne wśród ludzi młodych chcących za wszelką cenę zachować odpowiednią prezencję. Zabieg licowania można powtarzać chodzi tu o fakt, że jeśli część przednich zębów została poddana temu zabiegowi w skutek stosowania past wybielających i należytego dbania o higienę jamy ustnej z biegiem czasu nierównowaga tonalna będzie ponownie widoczna w porównaniu zębów licowanych, a zdrowego szkliwa. Przy pomocy licówek można również dokonywać prostych dobudowań skruszonych zębów oraz „łatania” odstępów między poszczególnymi zębami. Obecnie zabieg taki jest standardem w każdym gabinecie lekarskim, którego koszt jest bardzo umiarkowany. Jednak pamiętać należy, że sam zabieg nie zapewni odpowiedniej prezencji, jeśli higiena jamy ustnej będzie nieprzestrzegana. Jeśli licówki stosowane są, jako wypełnienie zewnętrznej ściany przedniego zęba, niedostateczne dbanie o higienę uzębienia może spowodować poważne zapalenie, które w efekcie doprowadzi do konieczności usunięcia zęba.

Licówki same w sobie należą do pożądanych udogodnień jednak każdy klient powinien pamiętać, że nie jest to rozwiązanie możliwe w każdej sytuacji, w celu poznania dokładniejszych zalet oraz wad tej metody niezbędne jest wcześniejsze skontaktowanie się z specjalistą.

Categories: Ciekawostki

12 komentarzy so far.

 1. Floryn napisał(a):

  Przyciągające, ale ogólnie to znam ciekawsze nowiny.

 2. Bohdana napisał(a):

  Fascynujące, jednakże ogólnie to znam bardziej interesujące nowiny.

 3. Materna napisał(a):

  Super artykuł, od dawna uważałam, że to prawda

 4. Dobrowiest napisał(a):

  W poniedziałek także o tym słyszałem, to może być Ciekawe.

 5. Lolita napisał(a):

  W weekend także o tym doszły mnie słuchy, to zdoła być fascynujące.

 6. Wyszesława napisał(a):

  Bardzointeresujące.

 7. Pakoszław napisał(a):

  Interesujące, ale generalnie to znam ciekawsze nowości.

 8. Roma napisał(a):

  Przyciągające, jednakże generalnie to znam ciekawsze nowiny.

 9. Adolfa napisał(a):

  Ciekawe, co o tym sądzą inni.

 10. Pimen napisał(a):

  Najczęściej nie piszę komentarzy, jednak ten napis jest niesłychanie atrakcyjny.

 11. Bean napisał(a):

  Hej pozdrawiam wszystkich, bajerancka stronka.

 12. Lechosława napisał(a):

  Super artykuł, od bardzo dawna uważałem, że to zgodność z rzeczywistością

Leave a Reply


Szampon do włosów...

Włosy zniszczone charakteryzują się brakiem połysku, naruszoną strukturą ...

Sieć komputerowa

Sieć komputerowa (ang. network)jest to grupa komputerów połączonych ...

Jakość używanych opon

Wielu z nas posiada w samochodzie kupione używane ...

Moda na jesień...

Za oknami jesień, a to jak zawsze oznacza ...

Jak się ubierać?

To bardzo trudne zadanie, co widać na ulicach. ...