Odzież w dużych rozmiarach

Tegoroczna moda dla osób puszystych zostanie zdominowana przez koronki oraz gipiury.

Jak łatwo zauważyć, różne kierunki wykorzystywane w modzie, są co jakiś czas przywracane do życia. Obecnie w pracach najbardziej znanych projektantów często można znaleźć nawiązania do lat 30, 60 i 80-tych ubiegłego wieku. Wiele osób może wyjść z założenia, że projektanci mody nie są w stanie wymyślić nic nowego.

krawat 2

Jednak nie jest to zgodne z prawdą. Użycie materiałów i wzorów z poprzednich lat staje się konieczne, gdyż klienci często domagają się powrotu do wielu z nich, choćby z powodów sentymentalnych i przyzwyczajenia. Ta sytuacja jest codzienna zarówno u tradycyjnych projektantów mody, jak i tych tworzących z myślą o nieco bardziej puszystych osobach.

Pierwsze ujawnione tendencje w aktualnym sezonie wskazują nam, że mamy do czynienia z wyraźnym nawiązaniem do lat trzydziestych, gdzie dominowały właśnie koronki i gipiury.

Możliwość różnorodnych zastosowań gipiury powoduje, że jest ona nie mal idealna do wykorzystania w strojach oficjalnych. A co najważniejsze, może być używana o każdej porze roku.

Wartość tych tkanin szczególnie doceniają osoby puszyste, ponieważ tkanina ta gwarantuje znaczną ilość powietrza docierającego do ciała.

W minionych czasach, koronkę zestawiano z błyszczącymi tkaninami, jak choćby satyna i tiul. W przypadku osób puszystych zastosowanie ich jest utrudnione, gdyż są one nieelastyczne i stanowią główną przyczynę dyskomfortu.

Liczni producenci odzieży w dużych rozmiarach zastosowali unikalne rozwiązanie łączące gipiurę z bawełną. Jakie korzyści z tego wynikają?

Przygotowanie tkaniny dwuwarstwowej, w której podstawowym materiałem jest bawełna, zaś warstwę zewnętrzną tworzy gipiura, może nosić w sposób swobodny każda pani, o puszystej budowie ciała. A odzież nie będzie krępowała jej ruchów i powodował dyskomfortu.