Jakość używanych opon

Wielu z nas posiada w samochodzie kupione używane opony. Dzisiaj handel takimi oponami mocno zmalał i nie są one już tak popularne jak dawniej. Wszystko przez to, że między czasie opony stały się tańsze. Dzisiaj zakup opony do samochodu to nie wydatek wypłaty tylko kilkuset złotych. Najtańsza klasa budżetowa jest przeznaczona dla każdego, kto posiada samochód, ale nie chce wydawać zbyt wielkich pieniędzy.

2q

Nowa opona to bezpieczeństwo, a używana to wielkie ryzyko. Problem polega na tym, że takie opony bardzo często są strasznie stare.

Bezpieczeństwo

Opona, która ma kilkanaście lat nigdy nie będzie bezpieczna i trzeba mieć tego świadomość. Można ją kupić i na niej jeździć, ale trzeba być bardzo ostrożnym. Na pewno nie można takich opon stosować do samochodów, które mają dużo jeździć i to jeszcze bardzo szybko. Pęknięcie opony w samochodzie to mało ciekawe doświadczenie, które może się zakończyć bardzo tragicznie. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak wybieranie nowych opon.

Ceny opon używanych

Ceny nie są wcale takie niskie jak nam się wydaje. Jeśli ktoś zakupił opony nowe po kilkaset złotych za sztukę to po przejechaniu kilku lat nadal będzie życzył sobie za nie sporo pieniędzy. Zdecydowanie to się nam nie będzie opłacała. Tania nowa opona kosztuje 100 złotych to w takim razie czy jest sens żeby kupować opony używane, które będą w bardzo podobnej cenie http://promo-opony.pl? Pozornie opony używane mogą wyglądać bardzo dobrze, bo leżą i nie są założone na samochód. Kiedy się je założy na koła i trochę pojeździ to okazuje się, że mają wiele ukrytych wad, które wpływają na pogorszenie komfortu jazdy i oczywiście bezpieczeństwa. Nasz życie nie jest warte stosowania opon używanych, niewiadomego pochodzenia i o właściwościach jezdnych, które nie gwarantują nam bezpiecznego dotarcia z jednego punktu do drugiego.