Lustro – sposób na piękne i duże pomieszczenie

Lustra to coraz częściej bardzo doceniany element wystroju wnętrza. Może pełnić zarazem funkcje dekoracyjne, jak i użytkowe. Najczęściej wykorzystywane jest w łazienkach oraz przedpokojach, jednakże coraz częściej znaleźć je także można w innych pomieszczeniach. Jak i gdzie wykorzystywać lustra, aby stanowiły piękny i ważny element wnętrz?

Lustro doda przestrzeni

Łazienka to pomieszczenie, którego nie można sobie wyobrazić bez lustra. Wiele czynności, które tam wykonujemy – od mycia zębów, golenia się czy malowania potrzebuje tego elementu przestrzeni oraz dobrego oświetlenia. Co więcej – łazienki to zazwyczaj pomieszczenia niezbyt duże, zatem lustra doskonale sprawdzają się jako element optycznie powiększający przestrzeń.

W takiej formie zdadzą egzamin także w niewielkich przedpokojach. Aby wpuścić do swojego foyer więcej powietrza wystarczy zamontować na ścianie lub drzwiach od szafy wnękowej wielkie lustro sięgające od podłogi do sufitu. Sprawi ono, że pomieszczenie optycznie ogromnie się powiększy.

lustraLustro jako dekoracja

Można je z powodzeniem wykorzystywać w łazienkach i nie tylko w różnorodnych aranżacjach – jako mniejsze lub większe kafelki lub piękne, wielkie tafle przyklejone na całej długości ściany. Mogą to być tradycyjne lustra oprawione w ramy drewniane – jeśli łazienka ma charakter skandynawski, lub nowoczesne tafle wykonane ze szkła w różnym kolorze o niezmiernie zróżnicowanych kształtach.

Lustra w pomieszczeniach reprezentacyjnych także doskonale się sprawdzają. Piękne, duże tafle oprawione w grube i bogato zdobione ramy wspaniale wyglądają nad wszelkiego rodzaju komodami sprawiając wrażenie żywego, wciąż zmieniającego się obrazu.

Lustro do doświetlenia wnętrza

Lustra łazienkowe charakteryzują się także niezwykłym oświetleniem. Często stosuje się przy nich dodatkowe punkty świetlne zasadniczo poprawiające jasność w pomieszczeniu.

Generalnie każde lustro multiplikuje, dzięki odbiciu, ilość światła w pomieszczeniu, co doskonale można wykorzystać w celu podkreślenia elementów dekoracyjnych.